Dodano dnia: 04.01.2018 o godz: 17:02 | Numer ID: 6625
Link nie działa/spam ?

Trening umysłu dla seniorów - lepsza pamięć i koncentracja

Z wiekiem sprawność umysłu zmniejsza się, miewamy problemy z zapamiętywaniem czy koncentracją. Jednak mamy możliwość ten proces zahamować dzięki regularnym ćwiczeniom pamięci. Odpowiednio dobrany trening umysłu dla seniorów jest wyjątkowo ważny, gdyż przyczynia się na poprawę jakości codziennego życia. Sprawia, że bez problemów pamiętamy o obowiązkach, zobowiązaniach, łatwiej i szybciej kojarzymy fakty, a także poprawia się nasza koncentracja. Mózg jest jak mięśnie, dzięki którym możemy biegać, poruszać się. Jeśli jest właściwie ćwiczony, zachowuje sprawność i szybkość, natomiast gdy go zaniedbamy, bardzo szybko będziemy musieli zmierzyć się z problemami z nim. A zapominanie kluczy, czy PIN, a to jedynie początek.
Trening umysłu dla seniorów sprawdzi się idealnie w przypadku, gdy zaczynamy mieć kłopoty z zapamiętywaniem. Dzieje się tak nie tylko pod wpływem wieku, ale zasadniczo przez zaniedbanie – im jesteśmy starsi, tym mniej nowych rzeczy się uczymy, tym mniej się rozwijamy i mniejszą wagę przykładamy do treningu umysłu. To jak z zanikającym mięśniem, którego się nie używa, albo z umiejętnością, która zanika, jeśli się jej nie szlifuje. Mózg działa w podobny sposób – trzeba o niego dbać, jeśli ma zachować sprawność przez długi czas.
Właściwie dobrane ćwiczenia pamięci sprawiają, że jesteśmy w stanie ćwiczyć umysł w domu – usprawniając go. Koniec z zapominaniem gdzie położyliśmy telefon. Nie będziemy już sprawdzać kilka razy w komórce jakiejś informacji. Koniec z niezręcznym przypominaniem sobie pewnych faktów, rozpoznawaniem ludzi czy nazwisk. Wystarczy systematyczny trening, a pamięć i koncentracja poprawią się; mózg jest w stanie pracować sprawnie do naprawdę późnego wieku, jeżeli tylko odpowiednio o niego zadbamy, a rozpocząć można w każdej chwili.
Trening pamięci dla seniorów Akademia Umysłu Senior to z rozmysłem opracowane gry logiczne, zapewniające skutecznie ćwiczyć pamięć i koncentrację uwagi. Wystarczy 15-20 minut dziennie, aby szybko zauważyć pierwsze efekty. Tak naprawdę można trenować umysł indywidualnie dostosowując sposób do swojego planu dnia, stopnia zmęczenia oraz do czasu wolnego. Multimedialny pakiet Akademia Umysłu Senior EDU można również stosować na zajęciach grupowych – warsztatach pamięci w klubach seniora, uniwersytetach trzeciego wieku, czy też bibliotekach.
Należałoby zatem zadbać o regularny trening umysłu dla seniora, który usprawni pamięć i koncentrację, a tym samym zapewni większy komfort naszego samopoczucia i cieszenia się życiem przez długie lata.

Szczegóły strony www.senior-akademia.pl:

Komentarze do strony: www.senior-akademia.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.senior-akademia.pl

Trening umysłu dla seniorów - lepsza pamięć i koncentracja
Trening umysłu dla seniorów - lepsza pamięć i koncentracja
Trening umysłu dla seniorów - lepsza pamięć i koncentracja
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

nieruchomości (18), Uroda (20), sklep (33), skup samochodów (19), łódź (30), prawnik (19), ślub (25), noclegi (25), fotograf (22), fotografia ślubna (21), zdrowie (46), praca (20), strony WWW (29), mieszkania (21), katalog (21), finanse (19), budownictwo (22), Pozycjonowanie stron (21), usługi (38), księgowość (20), kredyty (23), pozycjonowanie (61), katalog stron (37), Lublin (17), strony internetowe (22), motoryzacja (20), zdjęcia ślubne (17), fotografia (21), sklep internetowy (18), meble (28), adwokat (19), transport (24), pożyczki (29), medycyna (23), lodz (21), wesele (23), kraków (35), odchudzanie (18), wizytówki (19), samochody (20)