Knoty drewniane do świec / www.wonderwoods.pl


Czy świec sojowych używa się inaczej niżeli tych parafinowych? Częściowo na pewno. Skoro wypełnia się je innym typem wkładu, inny musi być też ich sposób użytku. Całe szczęście pod tym względem, jak i pod wieloma innymi, świece sojowe wyraźnie wyprzedzają tradycyjne świeczki parafinowe. Palą się przede wszystkim równomiernie z każdej strony (nawet w środku!), dzięki czemu nie tworzą się w nich długie tunele, które mogłyby zaburzać ich wygląd oraz działanie. Woski sojowe są już aktywnie wykorzystywane przez polskich producentów. Bardzo możliwe, że w niedługim czasie na dobre wyprą z rynku mniej wartościowe woski parafinowe. Wosk sojowy z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością, bo też coraz więcej osób przekonuje się do jego właściwości, zaczynając go używać w życiu codziennym. Taka świeca sojowa świetnie się rozpuszcza, nie dymi się i nie emituje nie potrzebnych dodatkowych ilości dwutlenku węgla. Wiele ze tego typu świec wyposażonych jest w knot drewniany. Tego typu knot zdecydowanie inaczej się pali i wydaje dźwięk trzasku. Jest zatem znacznie łatwiejsza w użyciu. Aby jednak wykorzystać wszystkie tej jej niezwykłe właściwości, należy zawsze umiejętnie ją palić. Jak to zatem robić?

Do użycia świecy sojowej potrzebna jest niższa temperatura. Ma to swoje zalety. Taka świeca bardzo szybko się rozpuszcza, ale z tego powodu nie wolno jej zbyt długo palić za jednym razem. Należy zgasić ją najwcześniej po upływie trzydziestu minut, a najpóźniej po 3-4 godzinach. Tak naprawdę producenci zalecają jednak, by po prostu obserwować świeczkę w trakcie palenia i zgasić ją w momencie, gdy na jej powierzchni utworzy się tzw. basen. Chodzi tu o to, by rozpuścić wyłącznie wierzchnią warstwę wosku. Gdy osiągnie ona płynną konsystencję, świeca sojowa od razu zacznie emitować zapach i będzie to robić jeszcze przez kilka godzin nawet po zgaszeniu. Skrócenie takiego jednorazowego czasu palenia produktu zapewnia mu znacznie wyższą wydajność i dłuższą żywotność. Z jednej dużej świeczki sojowej nierzadko można korzystać nawet przez cały miesiąc i to przy codziennym paleniu.

Świece sojowe łatwo przygotować samemu. Jeśli do tego użyjemy wysokiej jakości knotów drewnianych, to efekt, który zrobimy na znajomych i rodzinie jest murowany!


  • Dodano: 2 lata 2 tygodnie temu
  • Wyświetleń: 3445
  • 8660
  • 0.00

  •  Tagi: 

  • knoty
  • knoty drewniane