Dodano dnia: 26.04.2021 o godz: 15:34 | Numer ID: 8463
Link nie działa/spam ?

Prawda kryjąca się za metką

Czy spędzasz nieskończoną ilość czasu próbując zrozumieć znaczenie różnych etykiet, certyfikatów, metek? Zastanawiasz się, jak wybrać ubrania, które będą miały lepszy wpływ na środowisko i na Ciebie? SISTU, ekologiczna marka projektująca ubrania dla kobiet ma na celu edukację jak największej liczby konsumentek. Jakie tkaniny warto wybierać, by mieć pewność, że dana rzecz posłuży Ci wiele lat?
Opieramy się na przepisach, które zobowiązują marki odzieżowe i sklepy detaliczne do ujawniania nam, konsumentkom, niezbędnych informacji dotyczących składu materiału, abyśmy mogły dokonywać świadomych wyborów podczas zakupów. Europejskie rozporządzenie tekstylne powinno zapewnić wiedzę o tym, co znajduje się w kupowanych przez nas produktach włókienniczych.
Najczęściej nieścisłości pojawiają się w przypadku mieszanek składu bawełny i poliestru: deklarowany skład droższego materiału (bawełny) jest niższy niż faktyczny. Aby uniknąć tego typu nieekologicznych wyborów, warto wybierać ubrania z bawełny organicznej bez syntetycznych dodatków. Produkty z tylko jednym opisem „100%”, „pure” lub „all” mogą być stosowane tylko w przypadku produktów składających się wyłącznie z jednego włókna. Tkaniny składające się z dwóch lub więcej składników włókienniczych o różnej zawartości włókien tekstylnych muszą być opatrzone etykietą lub oznakowaniem określającym zawartość włókien tekstylnych w procentach, obejmującą każdy ze składników. Co więcej, warto pamiętać, że odzież z naturalnych materiałów ma swoją cenę. Takie „eko” ubrania będą również miały wartość w momencie ich utylizacji. Idealnie nadają się do ponownego wykorzystania przez kolejnego konsumenta, a później prędzej czy później mogą stać się surowcem do recyklingu. Produkty wykonane z jednej tkaniny można poddać recyklingowi na nowe, głównie jeśli składają się z jednego rodzaju włókna - najlepiej wełny, bawełny, lnu, jedwabiu.
Pamiętajcie, że kupowanie ubrań marek syntetycznych lub tych niesprawdzonych, z kłamliwymi etykietami udaremnią wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju najbardziej oddanych i zaangażowanych konsumentek.

Szczegóły strony https://sistu.pl:

Komentarze do strony: https://sistu.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę https://sistu.pl

Prawda kryjąca się za metką
Prawda kryjąca się za metką
Prawda kryjąca się za metką
-